Olejowanie twarzy na noc krok po kroku. Działanie, efekty i przeciwwskazania

0
1533
olejowanie twarzy na noc
Choć olejowanie jest stosunkowo prostym procesem, można popełnić kilka błędów, które sprawią, że osiągnięte efekty nie będą spektakularne | fot.: materiał partnera

Olejowanie twarzy staje się coraz popularniejsze. Zabieg ten jest regularnie polecany w mediach społecznościowych i gabinetach kosmetycznych. Oleje pochodzenia roślinnego posiadają wiele właściwości nawilżających, odżywczych oraz regenerujących. Czy olejowanie twarzy jest odpowiednie dla każdego rodzaju cery? Kiedy warto stosować ten zabieg oraz jakie są wyraźne przeciwwskazania?

Olejowanie twarzy – charakterystyka i efekty

Metoda oczyszczania twarzy przy pomocy oleju jest coraz chętniej stosowana przez wiele pań – szczególnie podczas wieczornej pielęgnacji. Często olejowanie poleca się nawet w celu usunięcia makijażu. Olejowanie umożliwia skuteczne pozbycie się nadmiaru sebum. Co ciekawe – dobrze dobrany olej może pomóc w rozjaśnieniu skóry, nawilżeniu, zniwelowaniu trądziku, a nawet wygładzeniu zmarszczek. 

Aby olejowanie przyniosło oczekiwane rezultaty, należy jednak dobrać odpowiedni produkt. Główny podział to oleje schnące, półschnące i nieschnące. Dla posiadaczek cery suchej poleca się często olej arganowy, z awokado czy olejek różany. Przy tego typu skórze niezwykle ważne jest nawilżenie twarzy przed zastosowaniem oleju. Dla cery mieszanej odpowiednie będą produkty z pestek malin, dyni czy olej lniany. Z kolei skóra trądzikowa, ze skłonnością do przetłuszczania dobrze toleruje olej z konopi, czarnuszki czy pestek śliwki. Różnego typu olejki można znaleźć w popularnych drogeriach. Szukając konkretnego produktu, warto zapoznać się z ofertą różnych sklepów. Gazetka Rossmann może być dobrym punktem startowym. 

Olejowanie na noc krok po kroku

Jak powinien wyglądać prawidłowo przeprowadzony skuteczny proces olejowania twarzy na noc? Na początku należy po prostu przemyć twarz wodą – najlepiej w niezbyt wysokiej temperaturze. Następnie olej dobrany odpowiednio do rodzaju skóry powinien zostać rozgrzany w dłoniach, aby osiągnąć ciepłą temperaturę. Oczyszczanie twarzy olejem należy przeprowadzić w postaci delikatnego masażu twarzy przez mniej więcej 3-4 minuty. 

olejowanie twarzy
Często olejowanie poleca się nawet w celu usunięcia makijażu | fot.: materiał partnera

Resztę oleju, która pozostanie na skórze trzeba wytrzeć czystym ręcznikiem lub przemyć żelem do twarzy. Warto pamiętać o tym, aby ilość oleju nie była zbyt duża – może wtedy doprowadzić do zatkania porów. Ten zabieg pielęgnacyjny warto przeprowadzać przynajmniej 3 razy w tygodniu. 

Przeciwwskazania – kiedy olejowanie twarzy nie ma sensu?

Olejowanie twarzy to bardzo korzystny zabieg, jednak istnieją pewne sytuacje, w których nie jest wskazany. Często odradza się stosowanie olejowania osobom zmagającym się z poważnymi zmianami trądzikowymi. Olej zatyka bowiem ujścia gruczołów łojowych i może doprowadzić do pogorszenia problemu. Uważność należy też zachować w przypadku cery wrażliwej. Do olejów często dodawane są bowiem substancje zapachowe, które mogą wywołać alergię. Niezwykle istotne jest w takim przypadku wybieranie produktów przetestowanych pod kątem dermatologicznym. 

olejowanie oleje do twarzy
Olejowanie twarzy to bardzo korzystny zabieg, jednak istnieją pewne sytuacje, w których nie jest wskazany | fot.: materiał partnera

Jakie są najczęściej popełniane błędy?

Choć olejowanie jest stosunkowo prostym procesem, można popełnić kilka błędów, które sprawią, że osiągnięte efekty nie będą spektakularne. Olejek powinien być stosowany regularnie, należy też odpowiednio go przechowywać. Nie powinien być narażony na wpływ światła słonecznego i wysokiej temperatury. Wybrany produkt powinien też być dobrej jakości. Olej z niezweryfikowanego źródła szybciej zjełczeje i straci swoje prozdrowotne właściwości, może być nawet szkodliwy.

Materiał partnera