Mezoterapia igłowa to jeden z najpopularniejszych współczesnych zabiegów kosmetycznych. Coraz częściej kobiety wybierają go we wszelkich salonach. Panie interesuje głównie nawilżenie oraz ujędrnienie skóry, stąd wybierają mezoterapię igłową twarzy. Na czym ona polega?
Co wybrać mezoterapię mikroigłową czy mezoterapię igłową?
Wiele z nas zastanawia się, czym różni się mezoterapia mikroigłowa od mezoterapii igłowej. W większości gabinetów kosmetycznych znajdziesz takie zabiegi jak, m.in. mezoterapia, mikrodermabrazja czy depilacja laserowa. Jeśli nie wiesz, jaki rodzaj wybrać mezoterapii, udaj się na konsultację do kosmetyczki lub lekarza – oni doradzą odpowiedni zabieg. Najpierw przeprowadzą wywiad z tobą, dowiesz się też, czy należysz do osób, które mogą wykonać taki zabieg, czy może istnieją jakieś przeciwwskazania ku temu.
Mezoterapia mikroigłowa, inaczej zwana dermapenem, to zabieg bezbolesny i nieinwazyjny. Polega na poprawieniu konturu twarzy, a także nawilżeniu skóry i pomaga pozbyć się zbędnego przemęczenia. Sprawia, że skóra będzie elastyczna oraz jędrna. Dzięki mezoterapii mikroigłowej możemy pozbyć się niechcianych zmarszczek lub cellulitu. Ponadto produkuje elastynę i kolagen. Z kolei mezoterapia igłowa skupia się na odmłodzeniu, nawilżeniu oraz odmłodzeniu skóry. Jest ona idealna dla osób borykających się ze zmianami skórnymi bądź trądzikiem na twarzy. Zajmie się także celullitem, rozstępami oraz wiotczeniem się skóry. Osoby, które mają problemy z wypadaniem włosów, również mogą wykonać mezoterapię igłową.
Mezoterapia igłowa twarzy i głowy
Zabiegi kosmetyczne takie jak peeling chemiczny czy mezoterapia igłowa dają efekty, jeśli są wykonywane seryjnie w danych odstępach czasowych. Często kobiety wybierają mezoterapię igłową twarzy i głowy, bo chcą zobaczyć efekty odmłodzenia skóry, zadbać o siebie i czuć się lepiej. Głównymi wskazaniami do zabiegu są:
- przebarwienia,
- zmiany potrądzikowe,
- zmiany skórne,
- worki pod oczami,
- zmarszczki,
- przesuszona i sucha skóra twarzy,
- blizny.
Należy wspomnieć również o objawach starzenia takich jak wiotczejąca skóra lub brak elastyczności. Ważne są także już widoczne procesy fotostarzenia się skóry. Jeśli chodzi o skórę głowy, to jeśli wypadają włosy lub chcesz wzmocnić je, to ten zabieg będzie idealny dla ciebie. Mezoterapię najlepiej wykonywać w seriach, co najmniej 3 do 6 w odstępach 3-4 tygodniowych. Wtedy efekt będzie najbardziej widoczny i zadowalający. Mezoterapia igłowa nie powoduje skutków ubocznych. Jedynie po wykonanym zabiegu widoczne będą nieliczne zasinienia lub zaczerwienia. Po kilku dniach powinny one ustąpić.
Natomiast przeciwwskazania do wykonania zabiegu mezoterapii igłowej to:
- ciąża,
- karmienie piersią,
- alergie na produkty używane podczas zabiegu,
- infekcje,
- opryszczki,
- zmiany skórne,
- choroby nowotworowe,
- nieodpowiednio kontrolowane choroby przewlekłe, jak cukrzyca czy nadciśnienie tętnicze.
Jak zadbać o skórę po mezoterapii igłowej?
Po każdym wykonanym zabiegu mezoterapii igłowej należy nawadniać się i nawilżać skórę. Nie należy myć skóry wodą z mydłem tylko używać przeznaczone do tego produkty. Lekarz lub kosmetyczka powinien poinformować o takich kosmetykach przeznaczonych specjalnie do skóry po zabiegach dermatologicznych. Należy unikać wszelkich promieni UV oraz smarować się kremem lub maścią z SFP. Trzeba dbać o cerę i oczyszczanie jej, póki nie zagoją się mikronakłucia.
Materiał partnera zewnętrznego