Doskonale wiesz, co to nieprzespane noce? Mimo że przebywasz na „urlopie” macierzyńskim, to jesteś na pełnych obrotach? Macierzyństwo niesie ze sobą ogromne zmiany, ale nie powinnaś zapominać o sobie. Sprawdź, jak zadbać o swoje ciało po porodzie, aby nie zatracić swojej kobiecości.
Kosmetyki dla mam – dlaczego warto je stosować?
Większość mam – być może Ty również – ma problem ze skórą brzucha. Po porodzie jest ona nie tylko wiotka, ale często zwisa. To oczywiście efekt jej rozciągnięcia w czasie ciąży. Jak sobie z tym poradzić? Rozwiązaniem są serie kosmetyków dedykowanych kobietom w ciąży. W odróżnieniu od standardowych kosmetyków, to w większości koncentraty składników aktywnych. Z uwagi na bezpieczną formułę, mogą być stosowane przez kobiety również w trakcie ciąży – nie zaszkodzą dziecku.
Po ujędrniające balsamy do ciała, olejki przeciw rozstępom czy liftingujące kremy do pielęgnacji biustu warto sięgnąć także po ciąży. Aktywne składniki znajdujące się w tych produktach wspomogą ciało w regeneracji po porodzie. Jeżeli Twoim problemem jest cellulit, to rozwiązaniem również są odpowiednie preparaty z linii dla mam. Aby uzyskać zadowalające efekty, wystarczy wybrane kosmetyki stosować regularnie, najlepiej tuż po kąpieli lub prysznicu.
Szczotkowanie ciała na sucho – zapewnij sobie gładką skórę
Jeżeli wcześniej nie szczotkowałaś ciała na sucho, to czas zacząć to robić. Dlaczego? Bo umiejętne i regularne używanie szczotki gwarantuje rewelacyjne efekty. Szczotkowanie ciała zapewnia gładką skórę – szczotka daje rezultat zbliżony do peelingu. Dodatkowo szczotkowanie ciała pobudza naczynia limfatyczne, a to przyczynia się do ujędrnienia ciała – to doskonała broń w walce z pomarańczową skórką.
Kiedy wykonywać szczotkowanie ciała na sucho? Według specjalistów najlepiej z samego rana, tuż przed prysznicem. Aby zauważyć efekty, wystarczy zaledwie kilka minut dziennie (2-5 minut).
Mama wraca do formy, czyli treningi fizyczne
O ile szczotkowanie ciała na sucho czy nakładanie balsamów trwa dosłownie kilka minut, to na ćwiczenia trzeba poświęcić więcej czasu. Aby zauważyć efekty konieczna będzie systematyczność. Dodatkowo treningi nie powinny odbywać się codziennie, bo ciało potrzebuje również czasu na regenerację. Właśnie z tego względu wiele mam, którym zależy na szybkim odzyskaniu formy, ćwiczy pod okiem trenera personalnego. Nie możesz sobie na to pozwolić? Nic straconego! Wciąż masz szansę na płaski brzuch.
Przy małym dziecku znalezienie czasu na regularną aktywność fizyczną jest utrudnione. Z pomocą przychodzi jednak niania. Mieszkasz we Wrocławiu? Profesjonalna opiekunka do dziecka we Wrocławiu może odciążyć Cię na kilka godzin tygodniowo – w ten sposób zyskasz czas dla siebie. Jeżeli nie masz motywacji, aby zacząć ćwiczyć, rozwiązaniem będzie zapisanie się na zajęcia fitness. Wybierając profesjonalną nianię, możesz być spokojna – Twój maluszek będzie miał właściwą opiekę.
Masaże – aby wypoczęło nie tylko Twoje ciało
Pielęgnacja ciała powinna odbywać się przede wszystkim w domowym zaciszu. Szczotkowanie i nawilżanie skóry oraz ćwiczenia – tyle wystarczy, żeby uzyskać optymalne efekty. Wiele kobiet wybiera się do SPA czy kosmetyczki nie tylko, aby poprawić stan swojej skóry, ale również po to, aby się zrelaksować. Jeżeli nieprzespane noce i natłok zajęć dają Ci się coraz bardziej we znaki, umów się na masaż.
Korzyści płynących z masażu jest naprawdę wiele. Z przeprowadzonych dotychczas eksperymentów jasno wynika, że delikatne uciskanie czy głaskanie ciała obniża poziom hormonu stresu (kortyzolu). Jednocześnie masaże podnoszą poziom serotoniny, która z jednej strony koi nerwy, a z drugiej ułatwia zasypianie.
Naturalnie zadbana
Wystarczy dosłownie kilka minut dziennie, aby zadbać o siebie. Jeżeli przy swoim maluszku nie masz czasu na codzienne wykonywanie makijażu, tym bardziej powinnaś przyłożyć dużą wagę do pielęgnacji swojego ciała. Na gładką, zadbaną skórę i cerę nie musisz nakładać kosmetyków kolorowych – Twoja skóra będzie promienna, a to wystarczy, żebyś prezentowała się kobieco niezależnie od okazji.
Materiał partnera zewnętrznego