Rozstępy, blizny, przebarwienia czy zmarszczki są problemem wielu kobiet. Odpowiednia pielęgnacja nie zawsze przynosi oczekiwane efekty, dlatego warto pomyśleć o skorzystaniu z zabiegów oferowanych przez medycynę estetyczną. Bardzo popularnym a jednocześnie skutecznym zabiegiem, jest zastosowanie lasera frakcyjnego. Jak wygląda taki zabieg? Jakie są wskazania do jego wykonania?
Czym jest laser frakcyjny?
Laser frakcyjny, jest nowoczesnym urządzeniem, które świetnie potrafi zregenerować skórę, a także pobudzić włókna kolagenowe do odbudowy. Wszystko za sprawą emitowanych mikroskopijnych wiązek, które powodują efekt termiczny na obszarze naszej skóry. Takie zjawisko nazywane jest fototermolizą frakcyjną. Zaletą lasera frakcyjnego jest to, iż nie naświetla on skóry, a jedynie „dziurkuje” ją, tworząc uszkodzenia które przypominają drobną siateczkę.
Wskazaniami do wykonania takiego zabiegu są:
- Widoczne zmarszczki
- Zwiotczała skóra
- Brak elastyczności skóry
- Zaskórniki
- Rozszerzone pory
- Rozstępy
- Zmiany naczyniowe
- Plamy starcze
- Przebarwienia
- Ostuda
- Nierówności skórne
- Uszkodzenia słoneczne
- Pomarszczone dłonie
Jak wygląda taki zabieg?
Zabieg z użyciem lasera frakcyjnego, nie wymaga zastosowania znieczulenia, jednak w trosce o komfort pacjenta, można zastosować znieczulenie miejscowe. Przed wykonaniem zabiegu, skóra zostanie dokładnie oczyszczona, a także zdezynfekowana. Następnie zostanie zastosowany laser, w wybrane miejsce. Podczas kontaktu skóry z laserem, można odczuwać ciepło. Po zakończonym zabiegu, nałożona zostaje maseczką kojąca. Czas trwania takiego zabiegu to około 45 minut.
Po zabiegu mogą wystąpić:
- Zaczerwienienie
- Obrzęk
- Ból
- Tkliwość
- Szorstkość
- Rumień
- Zakażenie bakteryjne
- Bliznowce
Rekonwalescencja oraz efekty zabiegu
Zabieg z użyciem lasera frakcyjnego, wymaga kilku dni rekonwalescencji. Po pierwszych 4-5 dniach, nasza skóra powinna wrócić do normalnego wyglądu. W przeciągu 7 dni od wykonanego zabiegu, następuje złuszczenie naskórka. Po 14 dniach, można już zauważyć pierwsze widoczne efekty, jednak warto pamiętać, iż w przypadku lasera frakcyjnego, konieczne jest wykonanie kilku serii, aby uzyskać najlepsze efekty. Natomiast już po 1 zabiegu, włókna kolagenowe, będą pobudzone do regeneracji, a ostateczne efekty będą widoczne około miesiącu.
Laser frakcyjny i przeciwwskazania do zabiegu
Fototermoliza frakcyjna, jest zabiegiem dosyć specyficznym, powoduje mikrouszkodzenia, które powstają za pomocą podgrzewania wody w naszej skórze. Za pomocą wytwarzanych fal elektromagnetycznych, fotoakceptory wchłaniają substancje takie jak, H2O, melanina, białko czy hemoglobina. Taki zabieg mogą wykonywać kobiety jak i mężczyźni, bez względu na wiek. Jednak istnieją również przeciwwskazania do zastosowania lasera frakcyjnego. Do takich przeciwwskazań zaliczamy:
- ciążę i okres laktacji
- przyjmowanie niektórych leków
- cukrzycę
- padaczkę
- rozrusznik serca
- bielactwo
- łuszczyca
- chorobę nowotworową
- mocną opaleniznę
Gdzie wykonać taki zabieg, i jaka jest jego cena?
Zanim zdecydujesz się na wykonanie tego zabiegu, zwróć uwagę na jakość sprzętu, opinię na temat wybranego miejsca, a także doświadczenie personelu. Duży wpływ, na ostateczny efekt ma odpowiedni sprzęt, oraz umiejętności osoby która go wykonuje. Jeżeli chodzi o ceny, to wygląda to następująco:
- Nos od 400 zł
- Broda od 500 zł
- Powieki górne od 800 zł
- Policzki od 1500 zł
- Cała twarz od 2000 zł
- Dłonie od 1000 zł
- Brzuch wybrania partia od 1500 zł
- Pośladki od 2000 zł
- Piersi od 1500 zł
Pomimo dosyć wysokich cen, zabieg zyskał wielu zwolenników. Wyrównany koloryt, mniejsze zmarszczki, usunięte nierówności, a to tylko kilka z wielu zalet tego zabiegu. Nie masz się nad czym zastanawiać, jeśli jesteś zdecydowany na znaczna poprawę swojego wyglądu, poświęcając tylko godzinkę, zapraszamy do kontaktu z OT.CO CLINIC w Warszawie.
Materiał partnera zewnętrznego