Nawilżanie skóry całego ciała to jedna z podstawowych zasad prawidłowej pielęgnacji. Przez cały rok warto stosować kosmetyki nawadniające, bez względu na to, jaki jest typ twojej cery. Ukojenie i łagodzenie, a także pomoc skórze w zachowaniu odpowiedniego poziomu nawilżenia to najważniejsze zadania takich produktów.
Kosmetyki nawilżające – kiedy są potrzebne?
Profesjonalne kosmetyki o działaniu nawilżającym powinny stosować przede wszystkim osoby borykające się z problemem przesuszającej się, wrażliwej i podrażnionej skóry. Należy je nakładać codziennie przez cały rok, również w zimie. Już od pierwszego użycia kremy nawilżające przyniosą twojej skórze ulgę i ukojenie.
Krem nawilżający do twarzy – kto powinien go stosować?
Krem głęboko nawilżający do twarzy to kosmetyk zalecany dla wszystkich grup wiekowych. Odpowiednie nawilżenie skóry jest warunkiem jej zdrowia i promiennego wyglądu. Nawodniona cera jest skuteczną barierą ochronną przed działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych, takich jak suche powietrze, wiatr, promieniowanie słoneczne i mróz.
Kosmetyki nawilżające marki Diego dalla Palma Professional
Jaką konsystencję powinien mieć krem nawilżający do twarzy i ciała?
Kremy nawilżające mogą mieć konsystencję balsamu, żelu lub lotionu. Zwykle mają lekką formułę, która ułatwia aplikację i przyspiesza wchłanianie. Kosmetyki o działaniu nawadniającym to również mleczka oczyszczające do twarzy. Produkty przeznaczone do pielęgnacji wrażliwej okolicy oczu, takie jak odżywczy żel hialuronowy na bazie wody charakteryzują się ultralekką konsystencją.
Oprócz zaawansowanych kremów nawilżających do twarzy o działaniu nawadniającym warto zainteresować się innymi formami kosmetyków, które gwarantują odpowiednie nawilżenie skóry. Jeśli lubisz otulać się delikatnym aromatem, być może spodoba ci się mleczko do ciała, które nie tylko doskonale nawilża, ale też dodatkowo rozpieszcza zmysły swoim zapachem. Łagodne kremy nawilżające do stosowania po opalaniu oraz regenerujące maski to z kolei kosmetyki o lekkiej konsystencji i szybkim wchłanianiu, stworzone do zadań specjalnych. Ukoją podrażnioną i wysuszoną skórę, a także przyniosą natychmiastową ulgę, przy okazji pomogą szybko zregenerować delikatny naskórek.
Jakich składników szukać w kremie nawilżającym?
Najlepiej zaufać w tej kwestii profesjonalistom i wybierać kremy, które są stosowane w salonach kosmetycznych, np. Diego dalla Palma. Dobry, głęboko nawilżający krem do twarzy powinien mieć w swoim składzie dużo naturalnych olejków i wyciągów z roślin, które mają właściwości zatrzymujące wodę. Na opakowaniu szukaj informacji o zawartości:
- oleju monoi, arganowego, z męczennicy, z babassu;
- wyciągu z granatu, z szałwii, ostryżu;
- kwasu hialuronowego lub n-acetyloglukozaminy;
- witaminy E.
Na szczególną uwagę zasługuje kwas hialuronowy oraz witamina E. Obie substancje odgrywają bardzo ważną rolę w pielęgnacji twarzy. Kwas hialuronowy lub n-acetyloglukozamina, która stymuluje jego produkcję, to ważne składniki kremu. Wpływają na tworzenie się rezerw wilgoci w skórze. Dzięki temu cera przez cały dzień jest przyjemnie nawilżona, bez uczucia spierzchnięcia i szorstkości. Witamina E rozpuszcza się w tłuszczach (dlatego ważna jest obecność olejków w kremie) i wykazuje właściwości antyoksydacyjne. Jej działanie polega na napinaniu i wygładzaniu skóry twarzy. Wyrównuje przy tym koloryt cery. Ponadto, witamina E w kremach nawilżających łagodzi podrażnienia, a także koi przesuszoną i popękaną skórę.
Jak wybrać dobry krem nawadniający?
Gdy wybierasz krem do twarzy nawilżający, zwróć uwagę na jego konsystencję. Lekka formuła kosmetyku umożliwi delikatne wklepanie kremu, dzięki czemu skóra nie będzie narażona na pocieranie. Masaż wykonany przy nakładaniu preparatu usprawnia mikrokrążenie, rozgrzewa skórę i wspomaga przez to szybsze, bardziej efektywne wchłanianie.
Wybierz profesjonalny krem nawilżający do twarzy, który zapewni twojej skórze odpowiedni poziom nawodnienia. Regularne zabiegi pielęgnacyjne pomogą ci zyskać promienną, odświeżoną cerę. Dzięki nim zachowasz młody wygląd na dłużej i wzmocnisz swoją barierę ochronną.
Materiał partnera