Jak odmłodzić dłonie w gabinecie medycyny estetycznej?

0
1531
piękne kobiece zadbane dłonie
Szybciej niż w pozostałych okolicach, skóra na dłoni traci sprężystość, staje się cienka i traci jędrność | fot.: stock.adobe.com

Czy można w skuteczny sposób walczyć z oznakami starzenia pojawiającymi się na naszych dłoniach? Jak poradzić sobie z przebarwieniami i wystającymi żyłami? Uogólniając – czy i jak sprawić, aby dłonie wyglądały młodziej? Z pomocą przychodzą gabinety medycyny estetycznej ich zabiegi. Sprawdź, jakie są sposoby na odmłodzenie dłoni! 

Skóra twarzy, szyi i dłoni – to właśnie te miejsca najczęściej i najszybciej zdradzają skutki nieubłaganie mijającego czasu. Szczególnie dłonie narażone są na różne czynniki zewnętrzne – zimą niskie temperatury, latem suche powietrze, na co dzień różnego rodzaju detergenty, czy twarda woda. To wszystko, plus brak odpowiedniej pielęgnacji, może doprowadzić do przyspieszenia procesów starzenia się skóry dłoni.

Ponieważ skóra na dłoniach nie zawiera gruczołów łojowych i ma cienką warstwę tłuszczową jest pozbawiona ochronnej warstwy natłuszczająco-nawilżającej. Właśnie to, przyczynia się do jej szybszego starzenia się. Szybciej niż w pozostałych okolicach, skóra na dłoni traci sprężystość, staje się cienka i traci jędrność. Może to powodować prześwitywanie przez skórę naczyń krwionośnych, ścięgien czy pojawienie się zarysów kości śródręcza. Mówiąc wprost – dłonie wyglądają na wychudzone.

Jak odmłodzić dłonie? 

Składa się na to kilka czynników! Między innymi odpowiednia pielęgnacja domowa. Właściwa pielęgnacja skóry dłoni powinna opierać się na systematyczności. Nawilżaniu za pomocą kremów, czy peelingowaniu. Jednak to czasami nie wystarczy. Dla uzyskania lepszych efektów można zdecydować się na zabiegi medycyny estetycznej. Dzięki nim możemy pozbyć się przebarwień, nawilżyć i ujędrnić skórę, poprawić jej ogólną kondycję, czy ograniczyć widoczność żył i kości. 

Zabiegi na pierwsze objawy starzenia dłoni

Mezoterapia igłowa na skórę dłoni pozwala na wygładzenie i nawilżenie suchej skóry dłoni oraz całych rąk. Jest to zabieg wykonywany najczęściej na grzbietowej stronie ręki – gdyż tam najwyraźniej widać oznaki starzenia. Zabieg polega na podaniu płytko, najczęściej śródskórnie wybranego preparatu (koktajlu do mezoterapii), zawierającego substancje aktywne takie, jak: kwas hialuronowy, aminokwasy, peptydy, witaminy.

Osocze bogatopłytkowe – tak, jak w przypadku skóry twarzy osocze bogatopłytkowe daje natychmiastowe niemal efekty na obszarze dłoni. Wykorzystanie komórek własnego organizmu do regeneracji pozwala na uzyskanie efektu sprężystości i odmłodzenia skóry.

Mezoterapia igłowa dłoni. Kosmetolog wstrzykuje koktajl witaminowy pod skórę dłoni kobiety. Odmładzający zabieg kosmetyczny.
Mezoterapia igłowa dłoni. Kosmetolog wstrzykuje koktajl witaminowy pod skórę dłoni kobiety | fot.: stock.adobe.com

Zabiegi na przebarwienia na dłoniach

Przebarwienia to taka oznaka starzenia się skóry, którą ciężko wyeliminować domowymi sposobami, dlatego warto sięgnąć po zabiegi medycyny estetycznej. Jednym z nich jest głęboki peeling punktowy, tj. skoncentrowany roztwór kwasu trójchlorooctowego, kwasu cytrynowego i kwasu askorbinowego. Kwasy są świetnym rozwiązaniem i całkowicie regenerują skórę, jednak aby zadziałałby skutecznie i bezpiecznie, muszą być zastosowane przez profesjonalistę.

Kolejnym sposobem jest laser na przebarwienia – to stosunkowo łatwy zabieg, ze względu na płytkość skóry dłoni. Ze względu na pozbywanie się pigmentu oraz działanie pobudzające produkcję kolagenu i elastyny zabieg nazywany jest często fotootmładzaniem.

Fototerapia BBL – ten zabieg wykorzystuje energię świetlną, która rozgrzewa skórę i pobudza produkcję kolagenu. Efektem jest właśnie rozjaśnienie przebarwień.

Zabiegi na wystające żyły i kości

Kolejnym doskwierającym problemem mogą być wystające żyły i kości dłoni. Rozwiązaniem może być zabieg Skleroterapii. Polega on na wstrzyknięciu substancji powodującej stan zapalny wewnętrznej błony naskórka, co z kolei prowadzi do obkurczania i sklepiania się ścianek żył – w takiej sytuacji stają się one mniej widoczne. Zabieg trwa ok. 10 minut, nie wymaga znieczulenia, a efekty pojawiają się po ok. 2-4 tygodni.

Kolejnym rozwiązaniem jest zabieg hydrobalans – to wstrzyknięcie kwasu hialuronowego w głębokie warstwy skóry, pogrubia to grzbiet dłoni, dzięki czemu skóra staje się bardziej napięta, wyrównana, a kości mniej widoczne.

Reasumując, warto działać profilaktycznie i dbać o skórę dłoni jeszcze zanim pojawią się pierwsze oznaki starzenia. Wiele metod pielęgnacyjnych możemy wykonywać samemu w domu. W innych przypadkach, bardziej zaawansowanych, niezbędna jest fachowa wiedza, oko i doświadczenie. To właśnie pracownicy gabinetów medycyny estetycznej, z odpowiednim wykształceniem są w stanie odpowiednio dobrać zabieg dla naszej skóry i naszych problemów. Warto więc sięgnąć po poradę specjalistów.  

MSZ