Skóra wokół oczu jest znacznie delikatniejsza niż ta, która pokrywa pozostałą powierzchnię twarzy. Dodatkowo posiada niewiele gruczołów łojowych, dlatego jest znacznie bardziej podatna na działanie czynników zewnętrznych. Z tego powodu należy odpowiednio dbać o ten obszar i do jego pielęgnacji stosować dedykowane mu kosmetyki, takie jak krem pod oczy. Czym kierować się przy jego wyborze? Podpowiadamy.
Krem pod oczy a wiek
Pierwszym kryterium, które można wziąć pod uwagę, podczas wyboru kremu pod oczy jest nasz wiek. W przypadku osób po 20 roku życia, ich skóra zazwyczaj nie ma zmarszczek i jedyne czego potrzebuje to odpowiedniego nawilżenia i wzmocnienia warstwy hydrolipidowej naskórka. Dlatego warto w tym przypadku sięgnąć po delikatne preparaty przeciwdziałające przesuszaniu.
Z kolei po 30 roku życia dobrze jest zacząć myśleć o kosmetykach przeciwzmarszczkowych, ponieważ w tym czasie pojawiają się pod oczami pierwsze bruzdy. Na początku mogą to być produkty o lekkim działaniu ujędrniającym, które delikatnie rozkurczą i pobudzą naskórek do regeneracji.
Krem pod oczy dla osób po 40 roku życia powinien zawierać już silniejsze składniki przeciwstarzeniowe ze względu na to, że w tym okresie produkcja kolagenu bardzo spada. Warto sięgnąć wówczas po preparaty z retinolem, witaminą C, bądź kwasem hialuronowym.
Po 50 roku życia najlepiej wybrać nowoczesne kosmetyki, które zawierają na przykład koenzym Q10, aby uzyskać lepsze napięcie skóry. Z kolei po 60 roku życia warto postawić na preparaty o działaniu naprawczym, odmładzającym i łagodzącym o jak najwyższym stężeniu substancji aktywnych.
Jakie składniki aktywne powinien zawierać krem pod oczy?
Wybierając krem pod oczy, należy dobierać go w taki sposób, aby odpowiadał on na potrzeby naszej skóry. Z tego powodu warto w pierwszej kolejności sprawdzić jego skład. Jeżeli naskórek wymaga jedynie nawilżenia i wzmocnienia bariery hydrolipidowej najlepiej wybrać naturalne preparaty takie jak te dostępne na https://www.izielnik.pl/naturalne-kremy-pod-oczy.
Osoby starsze powinny szukać kremu, który w składzie zawiera koenzym Q10 poprawiający jędrność skóry, retinol wspomagający regenerację i odbudowę naskórka, a także uszczelniającą i wzmacniającą naczynia krwionośne witaminę C. Produkty takie mogą posiadać również ceramidy, które odbudowują szczelność międzykomórkową.
W składzie kremów pod oczy powinna znaleźć się również witamina B3, kwas hialuronowy, różnego typu oleje oraz składniki takie jak masło shea, czy wyciąg z zielonej herbaty. Jeżeli mamy problem z cieniami i obrzękami pod oczami, warto szukać w kosmetykach substancji, które niwelują ten efekt, czyli rozjaśniającej witaminy C, pobudzającej krążenie kofeiny, bądź ekstraktu z kory brzozy.
Materiał partnera