Sposoby na opadającą powiekę

0
966
opadająca powieka
Prawidłowo wykonany makijaż, pasujący do budowy oka, potrafi optycznie zminimalizować widoczność opadającej powieki | fot.: stock.adobe.com

Opadająca powieka to mankament okolicy oczu, który nasila się wraz z wiekiem, kiedy spada produkcja kolagenu. Defekt polega na powstawaniu luźnego fałdu skórnego, który daje efekt smutnego oka i ogranicza widzenie. Problem jest frustrujący szczególnie dla kobiet, które mają ograniczone możliwości wykonywania codziennego makijażu. Istnieje jednak kilka metod, by zniwelować widoczność opadającej powieki lub całkowicie ją usunąć. Oto one!

Odpowiedni makijaż dla opadającej powieki 

Prawidłowo wykonanymakijaż, pasujący do budowy oka, potrafi optycznie zminimalizować widoczność opadającej powieki. Oczywiście makijażem nie da się usunąć fałdu skórnego, natomiast jest to dobre rozwiązanie dla osób, które nie chcą poddawać się zabiegom w gabinetach medycyny estetycznej. Makijaż powieki opadającej nie powinien być ciężki, by nie powodować efektu smutnego oka. Osoby z problemem opadającej powieki powinny stawiać na lekki, rozświetlający makijaż powiek z podkreślonymi rzęsami. Doskonałym sposobem jest doklejenie w zewnętrznym kąciku kępek sztucznych rzęs, które optycznie uniosą powiekę i otworzą oko. Zrezygnować należy z grubych i ciemnych kresek malowanych kredką do oczu oraz podkreślania linii wodnej czarną kredką. W optycznym podniesieniu powiek ważny jest również prawidłowo wykonany makijaż brwi, które stanowią oprawę oczu. Gdy brwi nie są systematycznie regulowane pęsetą i nie mają zdefiniowanego kształtu, mogą nachodzić na powieki górne, tym samym zmniejszając ich wielkość. Potęguje to efekt opadającej powieki. Z tego powodu warto udać się do kosmetyczki, która nada wyraźniejszy kształt i kolor brwiom, odpowiedni do budowy twarzy. 

Plastyka powiek sposobem na zniwelowanie opadającej powieki

Gdy problem jest dokuczliwy i obniża samoocenę, warto zdecydować się na zabieg plastyki powiek. Polega on na wycięciu nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej z okolicy powiek. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym przez lekarza medycyny estetycznej. Efekt zabiegu widoczny jest po zagojeniu się rany w miejscu usuwania skóry, co trwa zazwyczaj dwa tygodnie. Co więcej, zabieg jest trwały, gdyż utrzymuje się do 20 lat! Powrót do wykonywania codziennych obowiązków jest niemalże natychmiastowy, więc zabiegowi może poddać się każda osoba dorosła, której przeszkadza opadająca powieka. Jedynym minusem jest koszt zabiegu, który zależy głównie od renomy kliniki oraz miejscowości, w jakiej zabieg jest wykonywany. 

Inne zabiegi usuwające opadającą powiekę

Oprócz plastyki powiek, istnieje kilka innych metod usuwania lub minimalizowania widoczności opadającej powieki. Jednym ze sposobów jest poddanie się zabiegowi wstrzykiwania osocza bogatopłytkowego. Zabieg opiera się na pobraniu od pacjenta jego własnego osocza, które posiada dużą ilość związków odpowiedzialnych za produkcję kolagenu. Zabieg poprawia napięcie skóry i jej jędrność, co wpływa natychmiastowo na wygląd powiek. Innym zabiegiem są nici biowchłanialne. Polega na wszczepieniu pod skórę rozpuszczalnych nici, których zadaniem jest uniesienie powiek oraz zwiększenie napięcia skóry. Efekty zabiegu nićmi utrzymują się do roku, a cały zabieg jest nieinwazyjny i trwa do 60 minut. 

Wybór odpowiedniej metody usuwania drugiej powieki zależy głównie od wielkości budżetu oraz osobistych preferencji. Medycyna estetyczna jest na tyle rozwinięta, że pozwala na wybór wielu skutecznych metod na usunięcie drugiej powieki. Umożliwia to podbudowanie pewności siebie i poprawienie swojego wyglądu. Osoby, które nie chcą decydować się na profesjonalne zabiegi, mogą bawić się makijażem i opanować techniki, które optycznie zmieniają wygląd oczu, a tym samym całej twarzy. 

AGA