Nasza skóra jest organem, który nie ma łatwego życia. Latem wystawiamy ją na szkodliwe działanie promieni słonecznych, zimą zaś stale przebywamy w ogrzewanych pomieszczeniach, gdzie powietrze jest bardzo suche. Nie są to dla niej optymalne warunki, dlatego może się zdarzyć, że nagle zauważymy pogorszenie się jej stanu. Co wtedy zrobić?
Skóra sucha i odwodniona to nie to samo!
Różnica między nimi jest znacząca. Określenie „sucha” dotyczy tego, jaka nasza skóra jest z natury. Możemy starać się poprawić jej stan tłustymi i głęboko nawilżającymi kremami, jednak ona, tak czy inaczej, będzie potrzebowała mocniejszego nawilżenia. W przypadku skóry odwodnionej, mamy do czynienia z okresem przejściowym, wynikającym bezpośrednio z warunków, w jakich żyjemy.
Jak rozpoznać skórę odwodnioną?
Po czym poznać, że mamy do czynienia z odwodnieniem skóry? Najprościej rzecz ujmując: to po prostu czuć. Napięcie i swędzenie to pierwsze sygnały, które powinny zwrócić naszą uwagę. W dalszej kolejności pojawia się niezdrowy, poszarzały odcień i wrażenie, że skóra jest cienka jak pergamin. Jeżeli nie zareagujemy zbyt szybko, organizm zrobi to za nas i w celu regulacji nawilżenia zwiększa produkcję sebum. W przypadku skóry na twarzy prowadzi to do problemów z wypryskami i nieatrakcyjnym świeceniem się buzi.
Pij dużo wody!
Być może podświadomie przeczuwasz już, jaki jest prosty i skuteczny sposób na walkę z odwodnioną skórą – pij dużo wody! Dorosły człowiek powinien przyjmować jej od dwóch do trzech litrów dziennie. Zmień swoje nawyki, a już po kilku dniach regularnego nawadniania, zauważysz, że Twoja skóra odzyskała blask i elastyczność.
Dbaj o to, by nawilżenie nie uciekało!
Warto zadbać również o to, by nawilżenie nie uciekało z naszego naskórka. Stosuj odpowiednie kosmetyki, które pomogą zadbać o odwodnioną skórę. W tej walce nieocenioną pomocą będą olejki. Nie tylko odżywią ciało, ale także stworzą barierę ochronną, zapobiegającą nadmiernemu odparowywaniu wilgoci. Szukaj produktów, które mają lekką, ale treściwą konsystencję i szybko się wchłaniają. Więcej informacji o olejkach znajdziesz w tym artykule.
Materiał partnera