Karboksyterapia – gdzie i kiedy stosować?

0
3130
Zabieg karboksyterapii na twarz umożliwia redukcję zmarszczek czy przebarwień, a także zwiększa elastyczność skóry | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Karboksyterapia to jeden z najnowocześniejszych zabiegów medycyny estetycznej, wykorzystujący zbawienny wpływ dwutlenku węgla na kondycję skóry. Zabieg ten znajduje szerokie zastosowanie jako procedura odmładzająca i upiększająca. Niewątpliwą zaletą zabiegu jest możliwość wykonania karboksyterapii w obrębie twarzy, a także w rozmaitych lokalizacjach na ciele oraz na skórze głowy. Kolejne zalety karboksyterapii to brak konieczności rekonwalescencji, a także doskonałe efekty. Radzi kosmetolog-dietetyk Paulina Nowak z Kliniki urody Neonia w Krakowie.

Dlaczego karboksyterapia to zabieg godny polecenia?

Karboksyterapia to jeden z najnowszych zabiegów stosowanych w gabinetach medycyny estetycznej, który stale zyskuje na popularności. Na czym polega karboksyterapia? Podczas zabiegu wprowadzany jest podskórnie dwutlenek węgla. Miejscowa iniekcja dwutlenku węgla prowadzi do zmiany stosunku stężeń tego gazu oraz tlenu w tkankach, co stanowi sygnał do stymulowania mikrokrążenia krwi. A sprawniejszy przepływ krwi sprowadza się do wydajniejszego dotlenienia i odżywienia tkanek. Jest to warunek konieczny do pobudzenia ich metabolizmu, a także intensyfikacji procesów regeneracyjnych. Z kolei dwutlenek węgla wprowadzony w okolice ciała z nadmiarową tkanką tłuszczową ulega przemianie do kwasu węglowego, który rozpuszcza adipocyty. Uwolnione z nich kwasy tłuszczowe są następnie eliminowane z organizmu.

Zabieg karboksyterapii na twarz i ciało to zabieg bezpieczny, wolny od powikłań. Nie wymaga specjalnego przygotowania do zabiegu bądź postępowania pozabiegowego. Sama procedura nie trwa długo – zabieg karboksyterapii trwa kilkanaście minut. Czy karboksyterapia boli? Większość pacjentów nie zgłasza większego dyskomfortu podczas iniekcji, niekiedy może wystąpić delikatne szczypanie czy uczucie rozpierania. Bezpośrednio po zabiegu pojawia się zaczerwienienie skóry i obrzęk, niekiedy także małe zasinienia; zmiany te mijają samoistnie.

Karboksyterapia może być stosowana w celu odmłodzenia skóry. Zabieg karboksyterapii na twarz umożliwia redukcję zmarszczek czy przebarwień, a także zwiększa elastyczność skóry. Karboksyterapia ciała umożliwia redukcję tkanki tłuszczowej, usprawnia walkę z rozstępami i cellulitem, ujędrnia ciało.

Dlaczego karboksyterapia Julie?

Najbardziej spektakularne efekty kabroksyterapii uzyskać można jedynie wykorzystując aparaturę najnowszej generacji. Taką inteligentną aparaturą jest Julie – system umożliwiający precyzyjną kontrolę przebiegu zabiegu i jego efektów. Najważniejsze modyfikacje aparatury Julie względem tradycyjnych modułów to:

  • system podwójnego ogrzewania gazu, co sprzyja zredukowaniu bolesności zabiegu; dwutlenek węgla podgrzewany jest zarówno w zewnętrznym, jak i wewnętrznym systemie grzewczym
  • system odpowietrzania, co wyklucza ryzyko skutków ubocznych karboksyterapii (zwłaszcza obrzęków)
  • system precyzyjnej regulacji przepływu gazu
  • system podwójnego filtrowania gazu

Ponadto karboksyterapia Julie to system, który nie bez przyczyny zyskał miano inteligentnego. Specjalista wykonujący zabieg ma możliwość dostosowania parametrów pracy aparatury do indywidualnych potrzeb klienta. Możliwe jest uwzględnienie lokalizacji zabiegu na ciele, a także stopnia zaawansowania problemu estetycznego. Wszystko to zapewnia wysoki stopnień bezpieczeństwa zabiegu, a także spektakularne efekty karboksyterapii.

Więcej na ten temat przeczytać można na stronie: https://neonia.com.pl/kosmetyka-pielegnacyjna/karboksyterapia/

Najbardziej spektakularne efekty kabroksyterapii uzyskać można jedynie wykorzystując aparaturę najnowszej generacji | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Jakie są efekty karboksyterapii?

Karboksyterapia twarzy to zabieg zapewniający natychmiast zauważalny efekt odmłodzenia i rewitalizacji skóry. Karboksyterapia na zmarszczki prowadzi do wygładzenia i ujędrnienia skóry, natomiast karboksyterapia pod oczy ułatwia redukcję sińców i worków pod oczami. Zastosowanie karboksyterapii na skórę głowy wspomaga terapię łysienia, ograniczając nadmierne wypadanie włosów i stymulując ich wzrost. Karboksyterapia na ramiona umożliwia pozbycie się luźnej skóry, zaś zabieg wykonany w okolicy brzucha, pośladków czy ud pomaga uporać się z problemem nadmiaru tkanki tłuszczowej, cellulitu oraz rozstępów. Zabieg karboksyterapii może być wykonywany także na dłoniach, a także szyi i dekolcie w celu odmłodzenia tych okolic.

Na zabieg karboksyterapii powinien zatem zdecydować się każdy, komu zależy na bezpiecznym i spektakularnym efekcie, wykonanym na drodze zabiegu o niewielkiej inwazyjności. Wykonanie serii kilku – kilkunastu zabiegów karboksyterapii z częstotliwością co 10 – 14 dni pozwoli uzyskać zadowalające zmiany w wyglądzie, które utrzymają się przez wiele miesięcy.


Materiał powstał we współpracy z https://neonia.com.pl